Znajdujesz się w: Strona główna > Studenci > Komunikaty > "Urban Post-COVID Recovery - Experiences Challenges and Future Pathways”

Obraz1
Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej
"Urban Post-COVID Recovery - Experiences, Challenges and Future Pathways”.
Wydarzenie odbędzie się w naszym Instytucie w dn. 26-27.04.2023 r.

Celem konferencji "Urban Post-COVID Recovery - Experiences, Challenges and Future Pathways" jest prezentacja rezultatów badań naukowych oraz wymiana doświadczeń i opinii na temat meandrów funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego w Europie w warunkach kryzysu pandemicznego i postpandemicznego. Kluczowe znaczenie ma próba oceny potencjału predyktywnego i responsywnego administracji samorządowej, która realizuje zadania publiczne w turbulentnym otoczeniu nie tylko politycznym, ale również ekonomicznym i społecznym. Szczególna uwaga zostaje poświęcona rozwiązaniom przyjętym i wdrażanym w Europie Środkowej.

Organizacja konferencji wpisuje się w ramy międzynarodowego projektu badawczego „Urban Post-COVID Recovery in the V4 Countries” realizowanego w latach 2022-2025 w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy wsparciu International Visegrad Fund (Strategic Grant).

Formą zgłoszenia udziału w konferencji jest wypełnienie w terminie do 28 lutego 2023 r. formularza elektronicznego dostępnego pod adresem: https://forms.office.com/e/xZzV30Tz7c

Z uwagi na międzynarodowy charakter konferencji, językami obrad są język angielski i język polski.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: postcovidrecovery@uwr.edu.pl

The project is co-financed by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.