wybierz język: en es fr it ru
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Politologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Studenci > Wymiana studencka

image: Wymiana studencka

Wymiana studencka. Programy: Erasmus+, CEEPUS, MOST

Erasmus+

erasmusplus

Erasmus+ jest programem edukacyjnym Unii Europejskiej, w którym nasza Uczelnia bierze udział od roku 1998/99. W latach 1995 - 2006 Erasmus był komponentem programu Socrates, stąd określenie Socrates/Erasmus. Od roku akademickiego 2007/2008 był on częścią programu "Uczenie się przez całe życie" (The Lifelong Learning Programme), stąd określenie LLP - Erasmus.

Od roku 2014 program LLP został zastąpiony programem Erasmus+, który zaczął funkcjonować na naszej Uczelni od roku akademickiego 2014/2015.

Szczegółowe informacje na temat Erasmus+ znajdują się na stronie Biura Współpracy Międzynarodowej

Instytut Politologii zawarł 67 umów z uczelniami z całej Europy.

Rekrutacja w 3 krokach: 
  1. zdaj egzamin językowy (po uprzednim zapisaniu się http://www.spnjo.uni.wroc.pl/)
  2. złóż teczkę z dokumentami elektronicznie (na adres karol.chwedczuk-szulc@uwr.edu.pl)  do 3 lutego 2023 r. (dokumenty - patrz powyższy regulamin)
  3. powiadomienie o wynikach rekrutacji otrzymasz 10 lutego 2023 r. 

Szczegóły sprawdź w powyższym Regulaminie rekrutacji. 

W ramach programu Erasmus+ może wyjechać również na praktyki. Więcej na stronie BWM oraz w naszym Regulaminie (PDF / 1.87 Mb)
Osobą kontaktową dla studentów i wykładowców zainteresowanych uczestnictwem w wymianie jest dr Karol Chwedczuk-Szulc (karol.chwedczuk-szulc@uwr.edu.pl)


logo

MOST to program krajowej mobilności studentów. Od 1999 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, umożliwiając studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z ponad dwudziestu polskich uczelni partnerskich. Udział w Programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów.

O miejsce z MOST-owej oferty mogą się ubiegać studenci po ukończeniu drugiego semestru studiów na studiach I stopnia oraz studenci po ukończeniu pierwszego semestru na studiach II stopnia.

Rekrutacja na MOST odbywa się dwa razy w roku:

- od 15 kwietnia do 15 maja (rekrutacja na semestr zimowy i cały rok akademicki)

- od 31 października do 30 listopada (rekrutacja na semestr letni)

W tych okresach na stronie internetowej Programu aktywny jest link http://most.uka.uw.edu.pl, umożliwiający zapoznanie się z aktualną ofertą MOST-u oraz założenie konta w systemie IRK MOST, za pośrednictwem którego dokonuje się rejestracji i uzyskuje status osoby ubiegającej się o udział w Programie MOST.

Wszelkie szczegóły na temat Programu dostępne są na www.most.amu.edu.pl.

Osobą kontaktową dla studentów i wykładowców zainteresowanych uczestnictwem w wymianie jest dr Małgorzata Alberska (malgorzata.alberska@uwr.edu.pl).

 

 

CEEPUS

Ceepus

CEEPUS to środkowoeuropejski program wymiany uniwersyteckiej. Więcej informacji o samym programie można uzyskać na stronach:

http://www.ceepus.info – strona główna programu

https://nawa.gov.pl/naukowcy/ceepus – strona polskiego biura programu

Instytut Politologii uczestniczy w działaniach 2 sieci CEEPUS:

- „International CEEPUS Network of Administration, Economics and Organizational Sciences”, realizowanej wraz z Belgrade University, Matej Bel University BanskáBystrica, Mendel University in Brno, University of Ljubljana (Koordynaor sieci), University of Rijeka, University of Split, University St. Kliment Ohridski – Bitola, University Sts.Cyril and Methodius – Skopje.

- „Ethics and Politics in the EuropeanContext”, realizowanej we współpracy z University of Vienna, Charles University in Prague, Debrecen University of Reformed Theology, The Institute Euro Balkan (Skopje), 'Cardinal Stefan Wyszynski' University, Opole University, “Lucian Blaga” University Of Sibiu, “Babes Bolyai” University Of Cluj-Napoca, University Of Bucharest, Belgrade University, Catholic University in Ružomberok, University of Trnava in Trnava, Faculty of Business Studies (Ljubljana)

Osobą kontaktową dla studentów i wykładowców zainteresowanych uczestnictwem w wymianie jest dr Michał Kuś (michal.kus2@uwr.edu.pl).