wybierz język: en es fr it ru
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Politologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Współpraca z otoczeniem zewnętrznym

Współpraca z otoczeniem zewnętrznym

Współpraca ze szkołami

Instytut Politologii realizuje współpracę ze szkołami. W jej ramach pracownicy, doktoranci i studenci Instytutu prowadzą w szkołach zajęcia i warsztaty poświęcone tematyce społecznej i politycznej. Uczniowie mogą również odwiedzić Instytutu Politologii, wziąć udział w zajęciach na terenie Uczelni, a także zapoznać się ze Zbiorem dokumentów życia społecznego i politycznego. Zajęcia prowadzone są również w trybie zdalnym. Szkoły zapraszamy również na zajęcia oferowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Placówki zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu z Instytutem Politologii.

IMG_20200131_104046

Współpraca z pracodawcami

Instytut Politologii współpracuje z podmiotami gospodarczymi. Zapraszamy pracodawców do oferowania naszym studentom praktyk i staży, a także zgłaszania ofert pracy. Z pracodawcami konsultujemy programy kształcenia tak, by były one możliwie najlepiej dostosowane do potrzeb rynku pracy. Współpracujemy w zakresie promocji, służymy wsparciem eksperckim. Podmioty zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu z Instytutem Politologii.

thumbnail_IMG_20210916_142418

Współpraca z administracj publiczną

Pracownicy Instytutu Politologii służą administracji publicznej wsparciem eksperckim. Zapraszamy do oferowania naszym studentom praktyk i staży, a także zgłaszania ofert pracy. Realizujemy również zajęcia dydaktyczne we współpracy z administracją. Podmioty zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu z Instytutem Politologii.

Współpraca z mediami

Pracownicy Instytutu Politologii służą mediom wsparciem eksperckim w zakresie prowadzonych badań naukowych. Nasi eksperci komentują bieżące wydarzenia społeczne i polityczne. Podmioty zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu z Instytutem Politologii.


IMG_20200219_082546_1
                                                                                                                                                                                                             fot. Radio Rodzina

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Od 2020 roku Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego pełni rolę współorganizatora okręgowej edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym jest organizowana od 1960 roku. Zawody I stopnia odbywają się równocześnie we wszystkich uprawnionych szkołach, następnie uczniowie biorą udział w zawodach okręgowych.  Organizacją zawodów okręgowych na Dolnym Śląsku od 2020 roku zajmuje się nasz Instytut. Uczniowie, którzy zwyciężą w tym etapie przechodzą do zawodów centralnych, które odbywają się w Warszawie.

Więcej informacji: http://www.owpsw.edu.pl/

DSC_0652