Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > THREE DECADES AFTER THE COLLAPSE OF COMMUNISM: CENTRAL AND EASTERN EUROPE ON THE WORLD MAP OF COMMUNICATION AND MEDIA RESEARCH

THREE DECADES AFTER THE COLLAPSEOF COMMUNISM: CENTRAL AND EASTERN EUROPE ON THE WORLD MAP OF COMMUNICATIONAND MEDIA RESEARCH

Beztytulua

27 października 2023 r. w auli A Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Three decades after the collapse of communism: Central and Eastern Europe on the world map of communication and media research”. Konferencja będzie miała format hybrydowy.

Celem wydarzenia jest podjęcie dyskusji o sposobach dystrybucji publikacji dotyczących Europy Środkowo-Wschodniej oraz prezentacja wyników badań związanych z dynamiką zmian systemów medialnych w krajach bałkańskich. Problematyka przeobrażeń systemów medialnych na Półwyspie Bałkańskim oraz w Rumunii i Słowenii jest tematem monografii pod redakcją prof. Bogusławy Dobek-Ostrowskiej i prof. Jeleny Klaut, która ukazała się nakładem wydawnictwa Peter Lang. W książce pt. „Media Systems in Balkan Countries: Context and Dynamics of Changes” dokonano m.in. charakterystyki sytuacji politycznej, społecznej, ekonomicznej i technologicznej każdego z badanych krajów, odnosząc się także do kwestii standardów dziennikarskich i odpowiedzialności mediów.

Ulotka reklamowa (PDF / 169.61 kb)

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia i zapraszamy do udziału w konferencji!

PROGRAM WYDARZENIA, WROCŁAW 27.10.2023 r (PDF / 264.99 kb)

Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.