wybierz język: en es fr it ru
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Politologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > „Nie jesteś na sprzedaż. Nie daj się kupić”

Handel ludźmi jest zjawiskiem podlegającym dynamicznym przemianom, którego nasilenie zaobserwowano w Polsce na początku lat 90-tych.
W ubiegłym tygodniu nasz Instytut współorganizował Konferencję Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi, która przebiegła pod hasłem „Nie jesteś na sprzedaż. Nie daj się kupić”.
 
Wydarzenie było okazją do spotkania naukowców z Instytutu Politologii z ekspertami, w tym przedstawicielami prokuratury, policji i straży granicznej. W konferencji uczestniczyła Ida Hrdličková-Krupiński, która przedstawiła zjawisko handlu ludźmi z perspektywy ofiary. Spotkanie było okazją do dyskusji m.in. na temat czynników, procesów i działań warunkujących poczucie bezpieczeństwa indywidualnego, aspektów prawnych, systemowych uwarunkowań bycia ofiarą, sukcesów i wyzwań polskiej policji w ściganiu przestępstwa handlu ludźmi, zwalczania przestępstwa handlu ludźmi przez Straż Graniczną oraz kryzysów uchodźczych.
Konferencja została zorganizowana przez Instytut Politologii UWr i Fundację Czas Wolności. Kierowniczką konferencji była dr Alicja Lisowska z Zakładu Badania Aktywności Politycznej i Społecznej.
 
20221215
Fot. Paweł Piotrowski / Uniwersytet Wrocławski