Wyjazd studialny studentów Zarządzania projektami społecznymi i Polityki publicznej - KSSEMP Nowogrodziec

W dniu 23 stycznia 2017 roku studenci Polityki Publicznej oraz Zarządzania Projektami Społecznymi w ramach zajęć związanych ze społecznościami lokalnymi prowadzonymi przez dr Andrzeja Ferensa mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe studialnym do Gminy Nowogrodziec. Celem wyjazdu było zapoznanie studentów z praktycznymi aspektami planowania i realizacji procesów rozwoju lokalnego ze szczególnym uwzględnieniem ich wymiaru ekonomicznego na podstawie doświadczeń Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości (KSSEMP) w NowogrodźcuWykrotach oraz uzyskanie informacji o skutkach społecznych działania strefy ekonomicznej dla społeczności gminnej. Podczas spotkania studenci mieli również okazję poznać różne formy aktywności społecznej, gospodarczej i kulturalnej na terenie gminy. Pierwsza część wyjazdu rozpoczęła się od przywitania przez Burmistrza Gminy i Miasta Nowogrodziec Pana Roberta Relicha uczestników wyjazdu oraz prezentacji najważniejszych informacji związanych z powstaniem i funkcjonowaniem Strefy. Już w tej części studenci pozyskali mnóstwo cennej wiedzy praktycznej związanej z szeroko pojętą współpracą KSSEMP i Gminy Nowogrodziec. Kolejnym etapem był bezpośredni wyjazd do dwóch przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenie strefy: Toyota Boshoku oraz Weber-Hydraulika. Na miejscu studenci zapoznali się z charakterem przedsiębiorstw oraz mieli możliwość ujrzenia procesu produkcji, uzyskując również informacje na temat funkcjonowania w Strefie. Podczas wizyty w przedsiębiorstwach cały czas towarzyszyli nam: Pan Dariusz Jancelewicz Zastępca Burmistrza oraz Pani Iwona Janiec Sekretarz Gminy odpowiadając na wszelkie pytania studentów. Ostatnim etapem było spotkanie z Panem Tadeuszem Rycharskim Prezesem Zarządu KSSEMP i lokalnymi liderami z Gminy Nowogrodziec. Był to czas poświęcony na otwartą dyskusję i wymianę spostrzeżeń.