Maraton Pisania Listów - harmonogram

Napisz list, zmień życie!” w dniach 5-10 grudnia w Instytucie Politologii odbędzie się MARATON PISANIA LISTÓW Amnesty International. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Maraton Pisania Listów Amnesty International  to cykliczna impreza, odbywająca się w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Ideą Maratonu jest pisanie listów, apeli  i odezw do władz, w obronie osób, których prawa człowieka są łamane. Instytut Politologii postanowił przyłączyć się do akcji. W ramach naszego Maratonu chcieliśmy zaprosić Państwa do uczestnictwa nie tylko w pisaniu listów, lecz również w wydarzeniach towarzyszących.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami:

05.12.2016, godz. 13.00 – 15.00

Pokaz filmu „Drużyna E”.  Film będzie wyświetlany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS - Zrób to sam. Po  projekcji filmu piszemy wspólnie listy  w holu głównym w Instytucie Politologii.

Organizatorzy: Fundacja Dom Pokoju.

06.12.2016, godz. 13.00 – 15.00

Debata z elementami pracy warsztatowej: Jakie jest Twoje ID? „Od nienawiści do wartości”.

Opis: W trakcie warsztatu dokonamy refleksji na temat źródeł i oddziaływania stereotypów i uprzedzeń na różne grupy i mniejszości, a także zastanowimy się nad wpływem zjawiska etykietowania na relacje z innymi. Wspólnie z zaproszonymi ekspertami przyjrzymy się tożsamości europejskiej, dokonamy analizy wartości uznawanych przez Europejczyków. W oparciu o materiały multimedialne i przykładowe wypowiedzi zamieszczane na portalach społecznościowych, forach i stronach internetowych poszukamy odpowiedzi, w jaki sposób skutecznie reagować na mowę nienawiści, aby nie doprowadzić do erozji kapitału społecznego.

W debacie wezmą udział goście – eksperci:

- Bogusław Stanisławski - działacz społeczny, zajmujący się prawami człowieka, inicjator i członek władz organizacji pozarządowych;

- Agnieszka Mikulska - Jolles - etnolożka i antropolożka kultury, od kilkunastu lat pracuje w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, gdzie zajmuje się problematyką  dyskryminacji  i integracji mniejszości i migrantów.

Organizatorzy: Fundacja Evens, Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Po debacie wspólnie piszemy listy w holu głównym w Instytucie Politologii.

07.12.2016, godz. 14.15 – 15.30

Piszemy listy w Sekcji Projektów Badawczych i Dydaktycznych w sali 235 w Instytucie Politologii.

08.12.2016, godz. 8.00 – 12.00 i 14.15 – 15.30

09.12.2016, godz. 14.00 - 15.30