Wandowicz Konrad

Imię i nazwisko: Konrad Wandowicz

Stopień/tytuł naukowy: doktor

Zakład: Społeczeństwa Obywatelskiego

Obszary badawcze: Historia myśli politycznej i prawnej, współczesna myśl polityczna i prawna, integracja europejska i prawo wspólnotowe.

Najważniejsze publikacje w ostatnich pięciu latach:

• Wandowicz Konrad, Tradycja a odrodzony polski konserwatyzm polityczny po 1989 r. (w:) Marzyciele i realiści: o roli tradycji w polskiej myśli politycznej po upadku powstania styczniowego do XXI wieku (red.) Tomasz Sikorski, Adam Wątor, na zlec. Wydziału Hamanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego i Centrum Edukacyjnego Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Zapol, Szczecin 2009, s. 633-649.
  • Wandowicz Konrad, Polskie Stronnictwo Ludowe – nieudana próba kontynuacji (w:) Epigoństwo czy twórcza ciągłość?: ideowe dziedzictwo głównych nurtów politycznych Drugiej Rzeczypospolitej w refleksji politycznej po zakończeniu II wojny światowej (red.) Eryk Krasucki, Tomasz Sikorski, Adam Wątor, Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2011, s. 389-409.
  • Wandowicz Konrad, Cywilizacja życia versus cywilizacja śmierci: etyczne podstawy biopolityki w świetle Ewangelii życia Jana Pawła II (w:) ,,Przegląd Historyczno-Politologiczny” 2012, nr 1, s. 73-104.
  • Wandowicz Konrad, Idea państwa w encyklikach Jana Pawła II (w:) Współczesne państwo: idee i rozwiązania instytucjonalne (red.) Ewa Ganowicz i Alicja Lisowska, Wydawnictwo Adam Marszałek, cop. Toruń 2012,  (Biała Seria Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych), s. 76-

Nagrody, wyróżnienia:

• 2005 - Nagroda Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego za osiągnięcia dydaktyczne i organizacyjne w 2004 r

KONSULTACJE, p. 231 IPOL

Plan zajęć, semestr zimowy 2017/2018