Dybczyński Andrzej

Imię i nazwisko: Andrzej Dybczyński

Stopień/tytuł naukowy: doktor

Zakład: Badań nad Konfliktami i Przemocą Polityczną

Funkcje: kierownik Podyplomowego Studium Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej

Obszary badawcze: stosunki międzynarodowe, negocjacje międzynarodowe, sojusze międzynarodowe

Najważniejsze publikacje w ostatnich pięciu latach:

• Dybczyński Andrzej, Grupa Siedmiu (G7/G8) (w:) Organizacje w stosunkach międzynarodowych : istota, mechanizmy działania, zasięg (red.) T. Łoś-Nowak, Wyd. 5 uzup., Wydaw. Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2009,  (Acta Universitatis Wratislaviensis; nr 3173), s.291-307.
  • Dybczyński Andrzej, Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (w:) Organizacje w stosunkach międzynarodowych: istota, mechanizmy działania, zasięg (red.) T. Łoś-Nowak, Wyd. 5 uzup., Wydaw. Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2009, (Acta Universitatis Wratislaviensis; nr 3173), s. 273-291.
  • Dybczyński Andrzej, Europeizacja z perspektywy nauki o negocjacjach (w:) Europeizacja – mechanizmy, wymiary, efekty (red.) A. Pacześniak, R. Riedel,  Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2010, s. 106-130.
  • Dybczyński Andrzej, Polityka zagraniczna Księstwa Liechtensteinu – między sojuszem a protektoratem (w:) Polityka zagraniczna: aktorzy, potencjały, strategie (red. nauk.) T. Łoś-Nowak, Poltext sp. z o.o., Warszawa 2011, s. 479-487.
  • Dybczyński Andrzej, Polityka zagraniczna Republiki Singapuru – antysojusze i strategiczny racjonalizm (w:) Polityka zagraniczna: aktorzy, potencjały, strategie (red. nauk.) T. Łoś-Nowak,  Poltext sp. z o.o., Warszawa 2011, s.468-478.
  • Dybczyński Andrzej, Teoria elementów semistrukturalnych (w:) ,,Wrocławskie Studia Politologiczne” 2011, nr 12, s. 82-107.
  • Dybczyński Andrzej, Teoria kryzysu w stosunkach międzynarodowych (w:) Kryzys finansowy: przebieg i skutki społeczno-gospodarcze w Europie Środkowej i Wschodniej. T. 2 (red.) S. Partycki, Wydawnictwo KUL, Lublin  2012, s.625-636.

KONSULTACJE: (kontakt mailowy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

p. 309, nr tel.375 5074