Drałus Dorota

Imię i nazwisko: Dorota Drałus

Stopień/tytuł naukowy: doktor

Zakład: Teorii Polityki

Obszary badawcze: Filozoficzno-historyczne koncepcje zbiorowości politycznych; dialektyka tożsamości jednostkowych i zbiorowych w warunkach społeczeństw wielokulturowych; etyka a polityka; filozofia władzy.

Najważniejsze publikacje w ostatnich pięciu latach:

• Drałus Dorota, Lorczyk Andrzej, Chmielewski Adam – REDAKCJA CZASOPISMA – ,,Studia Philosophica Wratislaviensia” 2010, Vol. 5, fasc. 3, Wydaw. Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2010, 242 s.
  • Drałus Dorota, O nieuchronności normatywnego zaangażowania w naukach politycznych (w:) Czym jest teoria w politologii?: praca zbiorowa (red.) Zbigniew Blok, Dom Wydawniczy Elipsa, Warszawa 2011, s. 141-159.
  • Drałus Dorota, Esencjalizm w koncepcji polityczności Carla Schmitta (w:) Polityka i polityczność: problemy teoretyczne i metodologiczne (red.) Andrzej Czajowski i Leszek Sobkowiak, Atla 2 – Wrocławskie Wydawnictwo Naukowe, Wrocław 2012, s. 125- 160.
  • Drałus Dorota, Kosmopolityzm versus patriotyzm: Charles Taylor o tożsamości i wspólnocie (w:) Charlesa Taylora wizja nowoczesności: rekonstrukcje i interpretacje (red. nauk.) Christopher Garbowski, Jan P. Hudzik, Jan Kłos, Oficyna Wydawnicza Łośgraf, Warszawa 2012, (Filozofia w XXI Wieku), s. 238-258.
  • Drałus Dorota, MacIntyre and the Anatomy of Patriotic Morality,(w:) ,,Studia Philosophica Wratislaviensia”  http://studiaphilosophica.pl/index.php/en/teksty-on-line/suppl-vol-english-edition-2012, s. 187-202. E- elektroniczny.

Konsultacje, p. 313

Plan zajęć - semestr zimowy 2018