Kandydaci

Studia magisterskie (II-go stopnia)

KIERUNEK: Zarządzanie Bezpieczeństwem Państwa

Program studiów

Zarządzanie Bezpieczeństwem Państwa to kierunek, którego absolwenci uzyskają wiedzę i umiejętności w obszarze zarządzania zjawiskami i procesami społecznymi, mającymi wpływ na bezpieczne funkcjonowanie współczesnych państw i narodów. Program studiów opiera się na nowoczesnym i dynamicznym rozumieniu bezpieczeństwa państwa, generującym wiele różnorodnych wyzwań politycznych, gospodarczych i społecznych.

Stąd celem kształcenia jest zaznajomienie studentów z całym spektrum nowych wymiarów i płaszczyzn bezpieczeństwa oraz ich przygotowanie do identyfikacji praktycznych zagrożeń bezpieczeństwa współczesnego państwa. Zdobyciu tej umiejętności służyć będzie wiedza o występujących obecnie zagrożeniach w postaci wewnątrzkrajowych i międzynarodowych konfliktów interesów i wartości.

Drugim celem kształcenia jest zaznajomienie studentów z mechanizmami monitorowania zagrożeń. Trzecim celem jest zdobycie umiejętności przygotowywania strategii przeciwdziałania zagrożeniom i ich skutkom. Ukończenie studiów daje możliwość pracy w instytucjach realizujących zadania związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem publicznym i narodowym: administracji publicznej, służbach mundurowych, organizacjach pozarządowych i podmiotach prywatnych.

Absolwent uzyska umiejętności i kompetencje ułatwiające mu myślenie i planowanie strategiczne, efektywną komunikację interpersonalną i grupową, pracę w zespole, sprawne podejmowanie decyzji.

Chcąc rozpocząć studia magisterskie na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem państwa należy założyć  indywidualne konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (link), następnie wprowadzić  swoje dane osobowe i informacje o wykształceniu, dokonać wyboru kierunku studiów, wnieść opłatę rekrutacyjną i przesłać zdjęcie. O kolejności przyjęć decyduje lista rankingowa w ramach ustalonego limitu przyjęć. Listę rankingową tworzy się na podstawie średniej ocen ze studiów licencjackich lub magisterskich.

Studia magisterskie ( II-go stopnia) KIERUNEK: Politologia

Program studiów

Politologia jest kierunkiem studiów cieszącym się stałą popularnością wśród polskich i zagranicznych studentów. Studia politologiczne oferują profesjonalną wiedzę o zjawiskach i procesach politycznych oraz ich społecznych, ekonomicznych i kulturowych uwarunkowaniach. Silną stroną studiów jest ich interdyscyplinarny charakter - studenci zdobywają także wiedzę z zakresu socjologii, psychologii społecznej, ekonomii czy komunikologii. Nie mniej ważne jest kształtowanie kompetencji społecznych oraz praktycznych umiejętności planowania i realizowania działań modyfikujących różne obszary życia społeczno-politycznego.

Politologia to znakomity kierunek nie tylko dla przyszłych polityków. Oferujemy go wszystkich osobom chcącym poznać skomplikowane mechanizmy:

- funkcjonowania społeczeństwa,

- zdobywania, sprawowania i tracenia władzy politycznej,

- kształtowania kompetencji i stylów przywództwa politycznego,

- działalności różnych instytucji publicznych: parlamentu, rządu, samorządu terytorialnego, sądownictwa itp.,

- powstawania i rozwiązywania konfliktów społecznych i politycznych na arenie krajowej oraz międzynarodowej,

- zarządzania takimi organizacjami, jak partie polityczne, związki zawodowe czy stowarzyszenia,

- funkcjonowania mediów.

Studia magisterskie na kierunku politologia są przeznaczone dla absolwentów wszystkich kierunków studiów licencjackich i magisterskich. Trwają cztery semestry. Studenci mają do wyboru pięć specjalności: administracja publiczna, marketing polityczny, media i dziennikarstwo, przywództwo polityczne, służby zagraniczne.

Dzięki dużej liczbie zajęć warsztatowych studenci mają szansę rozwinąć zdolności przywódcze oraz umiejętności sprawnej komunikacji interpersonalnej i grupowej, twórczego rozwiązywania problemów, współpracy w grupie. Po ukończeniu studiów magisterskich istnieje możliwość kontynuowania nauki na studiach doktoranckich.

Studenci Instytutu Politologii mogą uczestniczyć w międzynarodowych programach edukacyjnych: LLP ERASMUS+, CEEPUS oraz we współpracy z kilkudziesięcioma zagranicznymi uczelniami partnerskimi.

Wykształcenie politologiczne otwiera bramy do wielu sfer aktywności politycznej i społeczno-gospodarczej. Nasi absolwenci angażują się w działalność partii politycznych, zostają posłami bądź radnymi, podejmują pracę w administracji publicznej, mediach, agencjach public relations czy agencjach reklamowych. Spotykamy ich także w organizacjach pozarządowych i w biznesie. Są właścicielami bądź pracownikami przedsiębiorstw zajmujących się badaniami rynku, doradztwem, profesjonalnymi szkoleniami w zakresie kampanii społecznych i wyborczych, umiejętności komunikacyjnych, mediacyjnych, negocjacyjnych itp.

Chcąc rozpocząć studia magisterskie na kierunku politologia należy założyć  indywidualne konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (link), następnie wprowadzić  swoje dane osobowe i informacje o wykształceniu, dokonać wyboru kierunku studiów, wnieść opłatę rekrutacyjną (85 zł) i przesłać zdjęcie.

O przyjęciu na studia decyduje średnia ocen ze studiów licencjackich lub jednolitych studiów magisterskich.

Czesne na studiach niestacjonarnych wynosi 1900 zł za semestr.