Konferencja naukowa UWr SecurityCON: Paradoksy polityki antyterrorystycznej - między konfliktem a kooperacją.

Rzetelny opis współczesnego świata nie obędzie się bez poruszenia kwestii terroryzmu oraz jego wpływu na politykę państw i bezpieczeństwo zwykłych obywateli. Popularyzacja tych zagadnień oraz ich medialna nośność przyczyniły się jednak do powstania zamieszania terminologicznego i faktologicznego, które nie sprzyjają rzeczowej debacie. Naprzeciw tym problemom stanie konferencja naukowa SecurityCON: Paradoksy polityki antyterrorystycznej – między konfliktem a kooperacją, nad którą patronat honorowy objęły Biuro Bezpieczeństwa Narodowego oraz Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.

19 maja w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Koszarowej 3 zaproszeni studenci i eksperci spróbują znaleźć odpowiedź na wiele trudnych pytań, w tym m.in.:

Na ile rozwój techniki i wzrost nakładów finansowych na bezpieczeństwo zapewnia ochronę przed zamachami?

Jak wyznaczyć granicę pomiędzy prawem do prywatności, a kompetencjami służb specjalnych?

Na ile jednorodnym zjawiskiem jest terroryzm i jakie są główne trudności w formułowaniu polityki antyterrorystycznej?

Jaka rysuje się perspektywa dla Państwa Islamskiego oraz jego sympatyków zamieszkujących Stary Kontynent?

Pozwoli to stworzyć możliwie autentyczny i użyteczny obraz problemów stojących przed politycznymi decydentami, dostarczając przy okazji perspektywę dla przyszłych analiz omówionych zjawisk.

Wszystkich zainteresowanych stosunkami międzynarodowymi, polityką bezpieczeństwa oraz kwestiami kulturowymi, serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na: https://www.facebook.com/UWrSecCON

Zapraszamy także do kontaktu z koordynatorem konferencji: