Wrocławskie Studia Politologiczne - Numer 16/2014

WSP16 okadka

Spis treści:

• Systemy polityczna i administracja

Andrzej Antoszewski, Wyboista droga ku demokracji i autorytaryzmowi w świecie pokumunistycznym.
Strony: 7-23, Abstract

Adam Habuda, Ludwik Habuda, Zasadniczy podział terytorialny państwa. Między racjonalnym wyborem i grą zinstytucjonalizowanych interesów.
Strony: 24 - 41, Abstract

Jeremiasz Salamon, Współczynnik SF jako miara strategicznego podziału głosów w mieszanych systemach wyborczych.
Strony: 42-56, Abstract

Patrycja Ściebior-Jońska, Głosowanie przez pełnomocnika.
Strony: 57-67, Abstract

• Myśl polityczna

Paweł Łyżwa, Katolicka myśl społeczno-polityczna we Włoszech do roku 1919.
Strony: 68-83, Abstract

Wojciech Szabaciuk, Przyczyny bezrobocia według przedstawicieli Austriackiej Szkoły Ekonomicznej.
Strony: 84-93, Abstract

Natalia Palemba, Podmiot w poszukiwaniu harmonii z sobą i światem - stosunki społeczne w czasach chaosu.
Strony: 94-108, Abstract

• Stosunki międzynarodowe

Łukasz Zamęcki, Znaczenie zasady "jedno państwo - dwa systemy" dla utrzymania stabilności relacji Chińska Republika Ludowa - Hongkong.
Strony: 109-125, Abstract

Katarzyna Decko, Skuteczność Unii Europejskiej w negocjacjach a gracze weta.
Strony: 126-141, Abstract

Łukasz Wojcieszak, Spór o Grzbiet Łomonosowa na tle rosyjskich dążeń o wływy na obszarze Arktyki.
Strony: 142-155, Abstract

• Władza i polityka

Grzegorz Libor, Zjawisko dewolucji władzy i jego charakterystyka na przykładzie Walii: wymiar instytucjonalno-prawny.
Strony: 156-169, Abstract

Michał Banaś, Między konstytucyjną słabością a rzeczywistą siłą - rumuńska prezydentura w okresie sprawowania władzy przez Traiana Basescu.
Strony: 170-185, Abstract

Marek Górka, Wybory w Rosji 2011 i 2012 roku. Zmiana czy stagnacja społeczno-polityczna.
Strony: 186-204, Abstract

Michał Jacuński, Mateusz Borek, Parlamentarzysta online: badanie aktywności polityków w internecie w pesrpektywie regionalnej.
Strony: 205-220, Abstract

• Polityka społeczno-gospodarcza

Tomasz Hoffman, Zmiany uwarunkowań polityki spójności Unii Europejskiej w latach 2014-2020 ze szczególnym uwzględnieniem Polski.
Strony: 221-235, Abstract

Dorota Moroń, Studenci niepełnosprawni na publicznych i niepublicznych uczelniach wyższych.
Strony: 236-246, Abstract

• Recenzje

JOSEPH E. STIGLITZ, The Price of Inequality. How today’s divided society endangers our future, (Anna Skrzypek)

European Welfare States — Citizenship, Nationalism and Conflict, edited by Ireneusz Paweł Karolewski, Andrzej Marcin Suszycki, (Andrzej Ceglarz)